Zalety systemu
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 28 lutego 2011 10:12
PDF Drukuj Email

odkurzacz_centralne

Zalety systemu

W tradycyjnym odkurzaczu wciągane powietrze, przechodząc przez worek z kurzem lub filtr, wraca poprzez wydmuch do pomieszczenia. W odkurzaczu centralnym powietrze, oczyszczone przez system wysokowydajnych filtrów, wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. Niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje zasysane są z pomieszczeń niemalże w 100% i transportowane do pojemnika na kurz. Dokładne i higieniczne sprzątanie stanowi ogromną ulgę w szczególności dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych i alergie!

Cisza w trakcie sprzątania

Ponieważ jednostka centralna znajduje się w pomieszczeniu oddalonym od części mieszkalnej budynku, włączony odkurzacz todla domowników jedynie dyskretny szum zasysanego powietrza.

Komfort pracy

Odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących umożliwia szybkie i łatwe sprzątanie w różnorodnych pomieszczeniach. Ponieważ posługujemy się jedynie lekkim, elastycznym wężem i nie dźwigamy ciężkiego odkurzacza, odkurzanie np. schodów jest zupełnie niekłopotliwe!

Szeroka gama zastosowań

Poza typowym wykorzystaniem odkurzacza, możliwe jest (przy użyciu separatorów) usuwanie popiołu z kominka, usuwanie gruzu po remontach, mycie okien, zbieranie rozlanych płynów. Za pomocą specjalnych szczotek możemy wytrzepać dywan, tapicerkę meblową czy pielęgnować sierść zwierząt.

Oszczędność

Wysoka skuteczność sprzątania pozwala na znaczne wydłużenie okresów pomiędzy remontami.

 

Poprawiony: poniedziałek, 02 kwietnia 2012 12:55
 

ODKURZACZE CENTRALNE A EKOLOGIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

Co to jest ECO sprzątanie?

Uważa się, że odkurzacze centralne to najlepsze rozwiązanie do sprzątania domów – zwłaszcza jeżeli mieszkają w nich osoby cierpiące na alergię, ponieważ wydmuchują one zanieczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. To powoduje, że powietrze z odkurzacza nie cyrkuluje w pomieszczeniach i prowadzi do unoszenia się kurzu. Kolejnym plusem tych urządzeń jest duża siła ssąca, usuwająca skutecznie roztocza, których odchody są silnym alergenem. Jest to bardzo ważna zaleta tych urządzeń, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, ze w domku o powierzchni 150-200 m2 wytwarza się około 20kg kurzu w ciągu roku! Wśród elementów składowych kurzu znajdziemy: pyłki kwiatów, drobiny owadów, złuszczony naskórek ludzki, sierść zwierzęcą, bakterie, grzyby oraz wspomniane już roztocza. Wśród zalet, które przekładają się na ochronę środowiska w gospodarstwie domowym znajdziemy: prawie niesłyszalną pracę silnika, brak wzniecania kurzu w pomieszczeniach, co zapobiega jego ponownemu osiadaniu na sprzętach domowych, ubraniach i żywności. Odkurzacze te nie wydmuchują z powrotem do powietrza drobnoustrojów żerujących w filtrach. Wszystko to sprawia, że atmosfera domowa przy odkurzaniu takim urządzeniem nie jest dodatkowo zanieczyszczana, co ma miejsce przy zwykłych odkurzaczach – zwłaszcza tych starszej daty. Kto z nas nie przeżył awarii filtra, która zakończyła się wtłoczeniem do powietrza obłoku kurzu z zapchanego worka? Warto więc zastanowić się nad zamontowanie odkurzacza centralnego w domu – dzięki temu zagwarantujemy sobie czystą atmosferę, wolną od kurzu i drobnoustrojów! Zanim jednak wybierzemy się po zakup takiego odkurzacza należy dobrze przemyśleć rozplanowanie instalacji, aby nie kolidowała w przyszłości z ewentualnymi zmianami wystroju domu. Nie poleca się także tych urządzeń do małych mieszkań. Jednym z ważniejszych punktów wartych starannej kalkulacji jest cena odkurzacza – rozpiętość cenowa jest bardzo duża, koszt jednostki centralnej systemu waha się od 1800 do 4100 PLN, tak więc koszt zakupu nie jest mały i dobrze jest poradzić się fachowców, którzy doradzą rozwiązanie najlepsze dla nas. Niezależnie od tego warto jednak zadbać o wykonanie stosunkowo taniej instalacji pod odkurzacz centralny w trakcie budowy domu. Raz wykonane orurowanie zawsze możemy wykorzystać a ponowne jego zainstalowanie w wykoczonym budynku jest o wiele bardziej skomplikowane i zarazem droższe. Dlatego też idealnym momentem wykonania isntalacji jest stan surowy zamknięty budynku - przed wylaniem posadzek. Wśród producentów odkurzaczy centralnych znajdziecie: BEAM, CYCLOVAC, DISAN, ALLEGRO, VENTON, UNIVAC, PROFI, DQD, SACH, ENKE.

 

Źródło: „Budowa i Modernizacja Własny Dom”, 9/2010, str. 47-48

 

,,Złota promocja" na model SC335 w kolorze złotym.

Tylko w trakcie trwania promocji można nabyć ten odkurzacz 300 zł TANIEJ! Cena specjalna zestawu z wężem progression o długości 9 m i zestawem szczotek wynosi 2555 zł brutto.

KB027A Zestaw SC 335  + akcesoria GOLD:

1. odkurzacz centralny BEAM model SC335 w kolorze złotym 
2. wąż ssący progression o długości 9m z włącznikiem w rękojeści 
3. rurka teleskopowa metalowa do węża z klipsem 
4. szczotka uniwersalna wessel werk 
5. komplet ssawek z uchwytem 
6. wieszak plastikowy na wąż

DANE TECHNICZNE:
Model SC335GOLD

Siła ssąca (AirWat): 590
Podciśnienie (kPa): 29,7
Wydajność (l/s): 58,2
Moc nominalna (Wat): 1650
Moc maksymalna (Wat): 1850
Pojemność zbiornika (l) 15
System filtracji: cyklon + filtr
Filtr samooczyszczający się tak
Poziom hałasu (dB): 62
Gniazdo ssące w obudowie: tak
Zbiornik antybakteryjny: tak
Antywibracyjny system mocowania: tak
System Atlis: tak
Panel LCD: nie
Wysokość x średnica (cm): 89x28
Gwarancja: 5 lat
Maks. dług. instalacji: 25
Maks. ilość gniazd: 5

Zastosowanie:
Do domków z instalacją:
o długości nie przekraczającej 25 metrów
z maksymalną liczbą gniazdek: 5

 

Gwarancja na model SC335 wynosi 5 lat

*Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Zapraszam do składania zamówień!

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

pozycjonowanie

Check google pagerank for beam-warszawa.pl